Results 1 to 3 of 3

Thread: .next

Member caesar's Avatar

Default .next

salut,

au trecut ceva ani si vad ca din pacate e cam pustiu pe aici... De vreo 2 saptamani am decis sa pun piciorul in prag si sa nu mai las lucrurile neterminate in toate de-a lungul timpului si am ajuns si la asta, asa ca ultima versiune actualizata de se poate lua de la https://dl.dropboxusercontent.com/u/...1/tcl/next.tcl. Teoretic ar trebui sa fie 100% functional si fara probleme, dar daca apar sau mai adaug ceva o sa fie disponibil la aceiasi adresa.

Chiar la inceput apare data si ora cand fost facuta ultima modificare, asa pentru a sti daca e actualizat ce ai tu. L-am testat destul de riguros in cateva scenarii, dar mai urmeaza sa vad ce se intampla la rejoin si split.

Am adaugat si inca mai lucrez la asta, din sugestiile discutate acum mult timp in urma numai, numai ca din pacate nu mai am lista initiala sugestii ci doar ce am mai gasit aici pe forum.

Chestii notabile:
    - daca lista contine 2 sau mai multi oameni atunci la primul .next va primi voice primul om din lista, iar la urmatorul .next va primi devoice cel pe care tocmai l-ai ajutat si voice la urmatorul din lista si tot asa mai departe. Este in continuare si .helped prezent, asta e doar o extensie sa nu mai dai .next, .helped si apoi iar .next cu acelasi rezultat.
    - am adaugat si un modul de helperi, dar e doar in lucru urmand sa ii mai adaug chestii noi din ce imi aduc aminte ca s-a cerut odata
    - toate textele sunt la inceput usor de schimbat dupa nevoi, urmand ca mai tarziu sa adaug posibilitatea de a avea "module" cu diferita limba in parte, in speta sa fie utilizabil si pe un clan international, adica sa aiba textele alea pregatite in mai multe libi si sa serveasca utilizatorul exact cu limba lui daca este posibil
    - un blacklist ce suporta orice fel de adresa in formatul nick!ident@host binentes

Deocamdata atat. Toate bune.
    Last edited by caesar; 24-04-2015 at 17:56.

Member

Chiar m-ai surprins nu credeam ca mai respira tcl cineva. Imi place cum ai pus tot textul la inceput sa fie disponibil la schimbare.

Member caesar's Avatar

Salut,

in ultima vreme am avut foarte multa treaba la munca si nu am mai apucat din pacate sa fac mai nimic. I-am facut ceva teste in limita posibilitatilor, dar as aprecia daca il ia cineva la testat mai bine si ma anunta daca intampina probleme.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks