Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Botlending Audit, October 2005

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Default Botlending Audit, October 2005

Rezultatele auditului sunt disponibile in Botlending Audit (luna octombrie 2005). Deasemnea, detaliile referitor la punctajul rezultatelor a membrilor de SubProiecte - gasiti in Botlending Points (luna octombrie 2005); detaliile referitor la aprecierea asamblului de servicii prestate de canalele botlending & membrii SubProiectelor - gasiti in Botlending Ratings (luna octombrie 2005). Calificari/descalificari gasiti in Botlending Leagues.

Daca cineva din membri sau canalele membre aveti comentarii/feedback/contestari sau doriti simplu sa va exprimati parerea despre acest audit, acest thread e pentru voi.

Atentie! Calificarile trebuie sa cereti de la Erised in cadrul TCB, nu toate canalele sunt calificate automat, fiecare cerere de calificare in liga sa fie argumentata, acceptata de TCB si postata la vot final conform deciziei Botlending Leagues Classification. In cazul neintelegerilor postati in acest thread.

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Default Proiectele BotLending

Ar trebui luata o decizie referitor la proiectul Botlending School, am impresia (nu sunt sigur daca am dreptate 100%) ca proiectul stagneaza si cam nimeni nu are interes in el.

Proectul Romanian BOT/IRC Documentation tot putin cam stagneaza, dar inteleg ca se prevad ceva schimbari ? Cu coordonatorii si organizarea proiectului tot trebuie de rezolvat la audit.

+ restul proiectelor, cine si ce pareri sau obiectii aveti ?

TCB project Member ccameleon's Avatar

Post Re.

Nu se stagneaza...am facut o mica restructurare, si urmeaza ca sambata sa aiba loc primul seminar. Imi pare rau ca nu voi putea participa la seminar & audit, dar de seminar se ocupa arcade iar ca vot pentru audit, daca va fi nevoie vreau ca arcade sa voteze in locul meu (daca se poate). Cam atat am de zis si sper ca in urmatoarea perioada sa inceapa cu adevarat BotSchool. Inca ceva Vreau sa`i rog pe aqwzsx & sprite sa faca un curs despre tcl scripting (o lista cu comenzi & explicatia lor). Multumesc anticipat, ccameleon :>

Senior Member GoRaPiD's Avatar

Default Votarea De La Audit

Votarea De La Audit Sucks !!!
    Forza RAPID ALE ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Propune ceva mai bun, nici o problema. Dar sa-ti faci obicei sa argumentezi orice afirmare postata pe forum.

Member Freezed's Avatar

Default Obiectii

Obiectii la #Mythic, ce a fost cu ratingsul asta? edyy mama ce ai patit?
    Code:
    3) Categoria script Mythic script: BABYLONIAN v1.0 (core based on a&a light)..6 puncte

a)Calitatea script`ului..............................6 puncte
        b)Securitatea script`ului...........................6 puncte
        c)Utilizabilitatea script`ului........................6 puncte
    Aici poti pune cel putin 8 la fiecare, iti garantez ca avem cel mai complex securizat si utilizabil script. Nucleul da, e bazat pe a&a light dar cu o gramada de modificari. Pot sa spun ca singurii care sunt mai tari la script sunt #a&a care au un nucleu mai bun, in rest pot spune cu siguranta ca avem un script impecabil.

Code:
    Categoria support........................................... ......................7 puncte

a)website ................................................7 puncte
        b)irc helping........................................... .7 puncte
    Si aici ce e? Website de ce 7? Da-mi acolo 9-10 ca nu m-am chinuit degeaba 2 saptamani sa il fac cat mai complex. Informatia e super completa, atat ca lipseste limba engleza care probabil nici nu o sa fie pentru ca nu prea avem useri straini care iau boti. Si despre design nu poti sa spui ca ai vazut ceva mai simbolic.

Si Irc Helping? Niciodata nu am avut abuse la #Mythic spre deosebire de altii si toti sunt incantati de cum ajutam. Da-mi motivele pentru care am luat 7 puncte.

De fapt zi-mi pe rand ce e cu punctajul asta de toata spaima. Ca sincer nu te inteleg. Mersi.

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Freezed, rating sux si audit`ul sux, precum si oragnizarea coordonatorilor pentru audit. Revenind la ratings, ele au fost facute in ultimul moment, pentru ca nu erau points`urile gata, analiza la loguri gata, nici analiza la site`uri nu a fost la nivel, etc etc. Deci rating a facut singur edyy si in ultimul moment. Vina e la toti noi, numai nu a lui edyy, care e deabia la inceputurile acestui proiect si pentru inceput, bine sau rau, dar face ceva reesind din circumstante.

Acuma ca sa facem un rating mai bun (sper in 2-3 audite sa ajungem la ceva fiabil si obiectiv) eu cred ca ar trebui urmatoarele.
    • Toate rezultatele de la toate proiectele - sa fie gata pe data 20 fiecare luna, ca ratings sa fie disponibile minim cu o saptamana inainte de audit (in 3-4 zile e real de facut un ratings bun).
    • In decursul acestei saptamani (inainte de audit), la toti care nu convine ratings sau points, vor avea posibilitatea sa obiecteze & sa remediem situatia, daca e cazul.
    • Ratings pe parcurs, presupun ca va deveni un proiect aparte, cand se va dezvolta. Si pentru ca sa se dezvolte si sa fie obiectiv, trebuie sa fie constituit din 3 membri, parerea carora va consituit o medie finala in ratings.
    • Deasemenea o parte mare din ratings va fi automatizata pe parcrurs, pentru moment e prea devreme, pentru ca e in dezvoltare.
    • Deasemenea sistema ratings e in dezvoltare si mai are pana la complexitate, deci la fiecare audit se adauga elemente noi, sa perfectioneaza formula calcularii, etc etc
    • Deasemenea, dupa ce ratings va deveni stabil, complex & obiectiv, preconisam calificarile si descalificarile in ligi - sa legam direct de ratings, mi se pare normal.
    Deci, toti cei care au idei la ratings, care vor sa se implice in acest proiect ca membru care va pariticipa la elaborarea Botlending Ratings - postati sugestii/obiectii aici & pentru a deveni membru - va adresati la edyy.

Referitor la voturi, GoRaPiD, deja ti-am spus, argumenteaza parerea ta si propune ceva mai bun.

Senior Member GoRaPiD's Avatar

Pai prin simplul fapt ca oamenii care compun Mythic pot vota si la canalul lor de parca in 1000 de ani o sa voteze ei impotriva
    Apare faza de neutru care mi se pare o tampenie pentru ca nu poti fi neutru ca asa zic 100 neutru si zice 1 OK intra si gata a intrat pe baza unui vot
    SI eu zic ca voturile nu se dau pe merit ci dupa cum se cunosc oamenii
    Forza RAPID ALE ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Sugestia ta fiind ? Chiar daca scot de la mythic 2 voturi pro, rezultatul tot ramane pro. De exemplu putem face aceasta la fiecare chan, sa scoatem 1-2 voturi pro (in dependenta de cate voturi are) si sa calculam rezultat final.

Cat la neutru, fiecare are dreptul, de a vota sau nu si "nu" se exprima prin neutralitate.

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Gorapid referitor la post`ul tau.

Daca las numai DA sau NU, atunci ei in general nu vor vota (cand sunt neutri si nu au o parere anumita la acest subiect), nu ? Si aceasta nu va skimba situatia. Doar cand e cu optiunea neutru, eu pot numara voturile, si sa fiu sigur ca toti au participat si sau exprimat. Mai bine sa ducem acest descrus in cadrul unui thread si sa nu ne intindem pe tot forumul, de aceea am dat tie reply direct aici la audit.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)