View Poll Results: Desalificare acceptata ?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • DA

4 57.14%
  • NU

3 42.86%
  • Neutru

0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: League disqualification, #007 - elite > 1st

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Default League disqualification, #007 - elite > 1st

Motive: non implicare in proiecte, rating scazut (no help & procent de boti liber marit). Aceste motive sunt valide doar pentru ultima luna si se datoreaza absentei lui Virtual pe IRC din motive personale. Deasemenea merita de mentionat motivele calificarii acestui canal in elite, si anume servicii de calitate si durabile in timp (canalul are mai mult de un), uptime la boti semnificativ, implicare in botlending, unul din canalele de baza (nucleul) #botlending.

Care nu au posibilitatea sa voteze, se pot exprima direct in acest thread, orice obiectie va fi analizata. Voturile sunt secrete.

Junior Member Virtual's Avatar

Procentul de boti liberi crescut, hmm, intradevar sunt 51 de boti liber pe langa 90+ ocupati, dar nu stiu cat de scazut se considera asta, la mine nu am avut niciodata ocazia sa am toti botii ocupati, poate deoarece am conditii mai stricte in privinta acordarii si mentinerii unui bot pe canal dar cine le respecta au botii luni intregi.
    In apararea mea tin sa mentionez ca intradevar am avut niste probleme personale care m-au impiedicat sa ma ocup de 007, botlending cat si restul proiectelor mele online, la asta ma consider vinovat.
    Dar in favoarea 007 pot sa zic ca, canalul #007 a fost cu statut de inchis publicului poate de cateva ori(maxim 6) de cand s-a deschis, niciodata cu mai mult de cateva zile, in general nici o zi nu a tinut acest statut, botii sunt up si in momentul acesta si pe toata perioada cat am fost cu probleme au fost up.
    Canalul are 1 an si 4 luni vechime si este in botlending de mai bine de 1 an. In tot acest timp am incercat sa dau tot ce se poate pentru canal dar si pt BotLending.

#mythic representative write's Avatar

true , sper sa iti revi virtual si sper ca ti`ai rezolvat problemele ... ca daca persista stim toti unde ajungeti ..

Member Freezed's Avatar

Ya, probleme neprobleme si mie mi-ati luat dreptul sa intru in elite cand am lipsit de pe mirc pentru ca #Mythic nu se implica in #botlending fara mine. Dar nu e despre mine & #Mythic, e despre #007 care, din cate am vazut eu singura implicare o are Virtual in proiectul sau, care oricum lasa de dorit, atat ca are cine sa ajute, dar el nu face nimic. Daca tot este vot secret si se face pe fata zic ce am pe suflet. Un canal in elite trebuie sa aiba si boti buni & stabili, si implicare botlending, ceea ce la #007 lipseste de mai mult de o luna.

Administrator

aka aqwzsx

Blog Entries
    130

Freezed, nu te superi te rog, dar iti fac o mica observatie. In primul rand, nu Virtual ti-a luat dreptul pentru elite si chiar daca era cazul, nu ar trebui sa o iai personal, ca cel putin eu incerc sa iau seama ca sa fie totul dupa reguli si nu din senin. La tine mesajul cam are nunata de un revenge personal si nu cam e ok pentru o comunitate, sa ne certam din cauza la o simpla ambitie.

In plus, cred ca nu faci diferenta intre cazuri. Botii mythic erau offline cam 3-4 saptamani, consider normal ca in aceste circumstante un canal nu poate fi calificat, nu ai ce califica - nu are boti - e in pauza. Deasemenea tin sa mintionez, ca mythic nici nu a fost descalificat sau propus la descalficare. Acuma trecem la 007, da - ei au fost inactivi, da - ei au avut non implicare in proiecte. DAR, botii erau ON si "problema" ca ei sunt propusi la DESCALFICARE, nu suspend, nu pauza, dar descalficare.

In orice caz, pentru aceasta si noi am creat aceasta procedura de votare, ca sa ajungem la un numitor comun. Eu consider ca si Erised a avut motive intemeiate pentru a propune aceasta descalificare si Virtual din partea sa, a facut the best he could, reesind din mica criza care se afla 007.

Dar va rog mult, sa nu transformam votul in cadrul ligilor, o modalitate de revenge personal sau cumatrism. Si chiar daca votul e contra, sa fie fara asa nunate negative, de tip: "dar tii minte ca anul trecut", "dar eu nu am fost calificat, sa descalific si eu tot ce se poate", etc etc0

Sa fim cat de cat obiectivi posibil si putin mai prietenosi, pentru ca toti suntem o parte al acestei comunitati si noi insine impunem/cream autoriatatea si infulenta acestei comunitati. Si numai impreuna vom reusi sa facem ceva frumos, cu care sa ne mandrim pe drept.

Member Freezed's Avatar

Am fost cat se poate de obiectiv :)

Junior Member Virtual's Avatar

Nu stiu ce sa mai zic altceva, intradevar eu am avut niste probleme in ultima luna si nu am putut sa ma ocup dar tocmai am discutat cu oamenii mei, majoritatea din ei au ajutat zilnic, botii mei nu au fost jos nici o zi in timpul asta deci singurul lucru pe care-l lipsesc este activitate botlending timpul acesta pe care o voi recupera.

Junior Member `KallaS`'s Avatar

Nuu.. nu ar tre` sa ma bag dar totusi , #007 tre sa ramana in Elite , e adevarat k nu s-au implicat dar Virtual a dat dovada de seriozitate si devotament in tot ceea ce a facut si cred k se perfectiona din ce in ce mai mult . Parerea mea sa ramana in Elite. Doar o propunere nu sariti

TCB & Ratings projects Member, #Mythic representative arcade's Avatar

hmm lipsesc si eu 2 zile si ce aflu? Ca la audit s-a votat descalificarea 007 din elite. Banuiesc ca motivele sunt bine intemeiate, dar nu cred ca ar trebui descalificat un canal care isi face treaba perfect de mai bine de un an doar pentru ca pt o perioada de timp au fost niste probleme personale ale lui Virtual care nu a mai putut sa fie on tot timpul.

Cat despre implicarea in botlending Virtual nu e singurul membru 007 care se implica in botlending ci mai sunt si eu care de luna aceasta am de gand sa il ajut pe ccameleon sa scoata BotSchool din criza in care trece si sa puna la punct un sistem eficient de seminare si teste.

Member

sunt deacord cu avansarea lui 007 din elite in 1st league

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)